• 0
 • Breitling — historia marki, dlaczego warto wybrać jej zegarki?

  0 Comments

  Breitling to szwajcarski producent zegarków, który w świadomości osób istnieje nieco w cieniu Rolexa. To jednak Breitling jest starszą firmą, która może pochwalić się bardzo ciekawą historią. Zegarki tego producenta nie ustępują wcale Rolexom i również należą do bardzo luksusowych i oczywiście drogich. Dlaczego więc warto wybrać zegarki Breitling i jaka jest historia tej marki?

  Historia marki Breitling

  Historia marki Breitling rozpoczęła się w 1884 roku, gdy firmę stworzył Leon Breitling, otwierając swój zakład w mieście St.Immer. Na samym początku działanie przedsiębiorstwa skupiało się wokół dynamicznie rozwijającego lotnictwa, które z każdym rokiem zyskiwało na znaczeniu. Dlatego Breitling dostarczał czasomierze oraz precyzyjne urządzenia miernicze do samolotów. 

  Leon Breitling zmarł jednak w 1914 roku. Mimo tragedii dla przedsiębiorstwa, jaką jest śmierć założyciela, jego syn mocno przyczynił się do rozwoju przedsiębiorstwa. Miał on naprawdę duży wpływ na to, że powstał zegarek naręczny z chronografem, który oczywiście został przeznaczony dla pilotów. Za jego rządów firma stworzyła między innymi pierwszy zegarek z chronografem, który można było uruchomić niezależnym przyciskiem. 

  Rządy Breitlingów zakończyły się dopiero w latach 70. XX wieku. Wtedy firma wpadła w spory kryzys, który doprowadził do sporych zmian w strukturze właścicielskiej. Przedsiębiorstwo kupił wtedy Ernest Schieder. Miłośnik lotnictwa i producent zegarków wykupił firmę od Williego Breitlinga i otworzył nową erę w historii marki, która dzięki temu wyszła z kryzysu spowodowanego m.in. przez tak zwaną rewolucję kwarcową. 

  W kolejnych latach firma znacząco rozwinęła swoją ofertę czasomierzy. Najpopularniejszą kolekcją jest oczywiście Navitimer. Oprócz tego firma oferuje też zegarki z serii Aeromarine, Windrider, czy też Professonial rocznie produkując ponad 150 tysięcy czasomierzy. 

  Dlaczego warto wybrać zegarek marki Breitling?

  Zegarek marki Breitling to świetny wybór z wielu powodów. Jednym z nich jest cena każdego z egzemplarzy. Nie jest ona mała, lecz tworzy z zegarka świetną inwestycję. Dzięki temu świetne trzyma on cenę, a także zyskuje na wartości wraz z upływem lat. Ponadto zegarki Breitling to znak świetnej jakości wykonania, a także nowoczesnych technologii, które ta firma wprowadziła do świata czasomierzy. Wybierając zegarek Breitling, można więc liczyć na wysokiej półki zegarek, który potraktowany jako inwestycja może przynieść spory zarobek.